W akacje to więcej czasu - warto odwiedzić stadninę

Nie od dziś znany jest dobroczynny wpływ kontaktu człowieka ze zwierzętami. Kontakt z końmi ma tę samą zaletę. Wizyta na dolnośląskim Ranczo Gościszów to perfekcyjny sposób na oderwanie się od szarej codzienności i problemów. Lato jeszcze trwa. Przekonaj się, że już sama wizyta w stadninie ma zbawienny wpływ na ludzką psychikę. W otoczeniu przyrody, z dużą ilością miejsc do spacerów i z daleka od zgiełku dużych miast każdy, niezależnie od wieku, skutecznie zrelaksujesz swoje ciało i umysł. Kontakt z końmi to wyjątkowe przeżycie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Stadnina koniny to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę i miłe spędzenie popołudnia. Zamiast bezowocnie spędzać czas po pracy przed telewizorem lub smartfonem, warto zapewnić swoim latoroślom wartościową rozrywkę. Jednak to nie wszystko. Ranczo jest wyjątkowym miejscem do zorganizowania imprezy plenerowej, jak i rodzinnego pikniku, czy ogniska. Do dyspozycji gości jest łazienka i kuchnia wraz z pomieszczeniem socjalnym. Istnieje możliwość zarezerwowania noclegu.

Wyjazdy w teren dla zaawansowanych

Na Ranczo Gościszów istnieje możliwość połączenia czasu spędzonego na łonie natury z jazdą konną w terenie dla osób zaawansowanych. W dzisiejszym zabieganym świecie rzadko znajdujemy czas na kontakt z przyrodą. Jednak nie trzeba udawać się daleko. Ranczo Gościszów znajduje się ok. 15 km od Lubania i 18 km od Bolesławca. Położone pośród terenów zielonych jest perfekcyjnym miejscem do konnych przejażdżek. Jazda konna ma wiele zalet, które wciąż są nieznane i niedoceniane. To połączenie treningu sercowo-naczyniowego z wyjątkowym doświadczeniem umysłowym, łączenie koordynacji wzrokowo-ruchowej z równowagą, ćwiczeniem refleksu. Podczas jazdy kłusem można spalić nawet 600 kalorii podczas jednej sesji. Regularna jazda konno ujędrnia ciało i wzmacnia w szczególności mięśnie ud. Wyjazdy w teren na koniu pozwalają obniżyć poziom stresu, zniwelować lęki, poprawić pewność siebie. Samo już przebywanie na świeżym powietrzu skutecznie odpręża i daje chwilę wytchnienia od codziennych trosk.

pensjonat dla koni Legnica

A może warto kupić karnet?

Wakacje to czas, który warto wykorzystać na rozwijanie swoich pasji. Wychodząc naprzeciw naszym gościom i klientom Ranczo Gościszów oferuje unikalną ofertę w postaci niedrogich karnetów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Początkujący mogą spróbować jazdy na lonży, gdzie wszystko ogranicza się do okręgu, natomiast koń prowadzony jest przez instruktora na specjalnej linie. Karnet 10 jazd na lonży kosztuje zaledwie 250 zł. Wyższym poziomem nauki jest jazda w zastępie (w grupie) w cenie 350 zł za 10 jazd. Pod okiem doświadczonego instruktora uczymy obserwować otoczenie i swojego konia. Podczas tego rodzaju zajęć konieczne jest słuchanie i dostosowywanie się do poleceń osoby prowadzącej naukę. Ostatnim poziomem jest jazda indywidualna, przeznaczona wyłącznie dla osób, które opanowały już podstawowe umiejętności. Jazdy indywidualne na koniu w naszej stadninie można zakupić w pakiecie 10 jazd w cenie 400 zł. Lato jeszcze się nie skończyło, warto więc wykorzystać pozostały czas i wcielić w życie swoje marzenia.


Czego mogą nas nauczyć konie? Pensjonat dla koni - kiedy okaże się pomocny?

Polecane posty

Koń - niezwykłe zwierzę

23/03/2021, by Ranczo Gościszów

Czytaj więcej

Jazda konna - samo zdrowie! Korzyści jakie odnosimy z jazdy konnej.

26/03/2021, by Ranczo Gościszów

Czytaj więcej