K iedy już w siodle czujesz się pewnie - ruszamy w teren!


Jazda konna w terenie zarówno w lesie, nad wodą, na polach lub działkach to odprężenie i relaks dla człowieka, ale również dla konia. Na ujeżdżalni codzienne treningi są bardzo intensywne, a wyjazd w teren to idealna odskocznia od codziennych treningów i problemów. Można poznawać nowe miejsca, zobaczyć w lesie lub na polach dzikie zwierzęta oraz pooddychać świeżym powietrzem. Skupiamy się na pięknych widokach i przyjemnej jeździe. Zapominamy o problemach, zostawiamy życie prywatne za sobą i rozkoszujemy się cudownymi chwilami w siodle. Są osoby, które nie lubią jazd na ujeżdżalni i jeżdżą głównie tylko w tereny. Takie osoby zazwyczaj zapisują się również na rajdy całodniowe. Jazda konna w terenie to na pewno coś, czego każdy jeździec musi spróbować w swoim życiu. Jeśli mieszkacie w okolicach lub w samych miastach Lubań, Legnica, Bolesławiec czy Zgorzelec, zapraszamy serdecznie na atrkację na Ranczu Gościszów - należą do nich niewątpliwie konne wyjazdy w teren.


Wyjazd w teren -  jak się do niego przygotować?

Zaczynamy od dokładnego wyczyszczenia naszego konia z piachu i sklejek oraz pamiętamy o dokładnym wyczyszczeniu kopyt. Kamyczki i inne brudy mogą zaniepokoić zwierzę i dawać dyskomfort podczas takiego wyjazdu w teren. Następnie zakładamy podstawowy sprzęt do jazdy, czyli czaprak, siodło i ogłowie. Pamiętajmy również o naszym bezpieczeństwie, czyli o tym, żeby założyć kask, który uchroni nas przed nieprzewidzianym upadkiem. Zakładamy bryczesy, sztyblety lub inne wygodne ubranie. Warto mieć ze sobą też tak zwaną nerkę, do której możemy włożyć telefon i zawiadomić pomoc w razie wypadku. 

 

Kiedy nasz poziom jazdy będzie wystarczająco dobry, by pojechać w teren?

Często w teren wybierają się nawet osoby, które jeżdżą samodzielnie tylko kłusem. Przed umówieniem się na jazdę należy powiadomić instruktora o poziomie swojej jazdy, żeby mógł dostosować grupę i zaplanować teren np. bez galopu. Jednak warto umieć też galopować w razie nagłego spłoszenia konia lub po prostu by galopować z wiatrem we włosach po polach i lasach. Osoba która jedzie w teren musi dobrze radzić sobie z prowadzeniem konia oraz dobrze trzymać się w siodle.

Jazda konna w terenie na ranczo Gościszów

Bezpieczeństwo zarówno konia jak i nasze jest bardzo ważne podczas wypraw w teren. Ranczo Gościszów zapewnia nam niezapomniane widoki i przede wszystkim wykwalifikowanych instruktorów, pod których okiem możemy udać się w piękny teren. Ranczo Gościszów położone jest niedaleko Lubania, Bolesławca, Zgorzelca i Legnicy. Okolice rancza to piękne zielone pola, łąki i lasy. To właśnie instruktor spróbuje pokazać Ci najładniejsze miejsca z całej okolicy. Koniecznie wybierz się na niezapomniany wyjazd w teren na  Ranczu Gościszów niedaleko Lubania, Zgorzelca, Bolesławca i Legnicy.


Od czego zaczyna się nauka jazdy konnej? Warto spróbować na Ranczo Gościszów! Czego mogą nas nauczyć konie?

Polecane posty

pensjonat dla koni Legnica

Wakacje i konie

16/08/2021, by Ranczo Gościszów

Czytaj więcej
pensjonat dla koni Bolesławiec pensjonat dla koni Legnica pensjonat dla koni Lubań pensjonat dla koni Zgorzelec

Pensjonat dla koni - kiedy okaże się pomocny?

10/09/2021, by Ranczo Gościszów

Czytaj więcej