Jazda konna to coraz częściej wybierany sport. Posiada wiele korzyści zarówno dla naszej kondycji fizycznej jak i samopoczucia i formy psychicznej. Obcowanie z koniem to coś wyjątkowego. Czas w stajni to w pewien sposób terapia i uwolnienie od otaczającego nas świata. Czasem potrzebujemy powiedzieć dość elektronice i uciekamy na wieś do zwierząt oraz do czystego i świeżego powietrza. Ruch i przebywanie na świeżym powietrzu jest bardzo korzystne dla naszego organizmu.

Korzyści z jazdy konnej dla kondycji fizycznej

Jazda konna przede wszystkim poprawia nam postawę ciała. Na koniu musimy ciągle być wyprostowani i cały czas angażować mięśnie całego ciała. Poprawia nam się koordynacja ruchu, szybkość reagowania na różne sytuacje i równowaga. Wydaje się trudne prawda? Jednak wiele osób wybiera ten sport i robią to wręcz doskonale. To dowód, że wszystkiego można się nauczyć. Wiek i płeć w jeździe konnej nie mają znaczenia. Jazda konna to sport i aktywność, a jeśli aktywność to i spalanie kalorii. A więc jazda konna pomaga nam zrzucić zbędne kilogramy! Dodatkowe prace w stajni takie jak pomoc w sprzątaniu czy karmieniu koni jeszcze bardziej nam w tym pomagA. Przy regularnych jazdach wzmacniają nam się mięśnie nóg, brzucha i rąk. Wizyta na ranczo doskonale może zastąpić sesję na siłowni.

Korzyści z jazdy konnej dla psychiki

Konie uczą nas przede wszystkim cierpliwości. Koń to nie maszyna, którą można wyłączyć jednym przyciskiem. Trzeba poznać jego zachowania oraz mieć do niego spokojne i dobre podejście. Inaczej nie będzie chciał z nami współpracować. A więc konie uczą nas też odpowiedzialności , a także unikania przemocy. Korzyści z jazdy konnej jest naprawdę wiele,  trudno wszystkie zliczyć i wymienić. Dodatkowe korzyści dla psychiki to na przykład:

  • Współpraca w grupie
  • Samodzielne podejmowanie decyzji
  • Planowanie
  • Wiara we własne siły
  • Kontrola i wyrażanie emocji

Jazda konna jako trening uważności

Jazda konna to doskonały trening uważności - bardzo popularnego dzisiaj narzędzia do pracy nad sobą i poprawy kondycji mentalnej. Siedząc w siodle musimy stale zachowywać spokój i koncentrować się na tym co robimy tu i teraz. Musimy być bardzo skupieni i uważni. Gdy na jeździe jest kilka osób, musimy pamiętać również o innych uczestnikach lekcji. W terenie musimy wybrać drogę na której koń nie zrobi sobie krzywdy. Musimy omijać przeszkody na placu i słuchać poleceń instruktora.

Gdzie znajdziesz konie najbliżej miast Lubań, Bolesławiec, Zgorzelec i Legnica?

Jeśli jesteś z okolic Lubania, Bolesławca, Zgorzelca lub Legnicy -  Ranczo Gościszów to miejsce idealne dla Ciebie. Ranczo posiada wykwalifikowaną kadrę instruktorską, specjalnie dostosowany plac do jazdy oraz hale na której można jeździć podczas niesprzyjającej pogody. Jazda 30-minutowa na lonży to tylko 30 zł. Jeśli jednak zdecydujesz się na regularne jazdy warto wykupić wtedy karnet na 10 jazd, wtedy cena automatycznie jest niższa. Zakres usług na ranczu jest dość szeroki. Można wybrać jazdę indywidualną lub w zastępie. Ranczo Gościszów to idealne miejsce dla mieszkających w pobliskich miastach, takich jak Lubań, Bolesławiec, Zgorzelec a nawet odległa o ok. 60 km Legnica, na spotkanie z końmi i jednocześnie aktywny wypoczynek. To również miejsce na relaks i obcowanie z przyrodą.


Nauka jazdy konnej to najlepszy prezent dla Twojego dziecka! Koń - niezwykłe zwierzę

Polecane posty

Jazda konna w terenie.

26/04/2021, by Ranczo Gościszów

Czytaj więcej

Nauka jazdy konnej to najlepszy prezent dla Twojego dziecka!

22/02/2021, by Ranczo Gościszów

Czytaj więcej