Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Topniejący śnieg i rosnące temperatury zachęcają nas do wzmożonej aktywności. Szukasz ciekawego sposobu na kreatywne spędzenie wolnego czasu? Idealnym miejscem na niezapomniany wypad z rodziną lub przyjaciółmi jest stadnina koni "Ranczo Gościszów", położona w okolicy Bolesławca. 

Gościszów  - malownicza miejscowość

Gościszów to niewielka, urzekająca miejscowość leżąca w powiecie bolesławieckim, na trasie Legnica -  Bolesławiec - Lubań - Zgorzelec. Usytuowanie na  Pogórzu Izerskim, w zachodniej części Sudetów, maluje w okolicy piękne łąki, pola i pastwiska, osadzone na wyżynnym krajobrazie mikroregionu Niecki Lwóweckiej. Warto przyjrzeć się też zabytkom położonym na terenie wsi. Za symbol Gościszowa uchodzić mogą z pewnością ruiny renesansowego zamku z XIV wieku - budynku o bogatej i wartej zgłębienia historii.
Kolejnym sporym atutem Gościszowa jest możliwość skorzystania z nauki jazdy konnej w dogodnej lokalizacji, mniej niż pół godziny od Bolesławca i Lubania. Jest to świetna możliwość dla rodzin i grup przyjaciół szukających ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu.

Ranczo Gościszów - najlepsze miejsce do jazdy konnej w okolicy Legnicy, Lubania, Bolesławca i Zgorzelca


Stadnina koni "Ranczo Gościszów" w okolicy Bolesławca to rekreacyjno-sportowy ośrodek promujący jeździectwo oraz pensjonat dla koni. Jest to wyjątkowe miejsce, powstałe dzięki wspólnej pasji grupy przyjaciół. Tą pasją była oczywiście miłość do koni i chęć zarażania nią innych. 
 
Ośrodek posiada nowoczesną i rozbudowaną infrastrukturę. Na terenie tej stadniny niedaleko Lubania znajduje się 18 boksów w stajni murowanej, a także dwa boksy z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz. Wszystkie są przestronne, dobrze oświetlone, a także wyposażone w automatyczne poidła. Na terenie stajni znajduje się też solarium i dwie myjki. Zewnętrzny plac do jazdy o wymiarach 22x66m posiada kwarcowe podłoże oraz automatyczny system nawadniania. W przypadku złych warunków pogodowych, treningi mogą odbyć się w zabudowanej hali ujeżdżeniowej. "Ranczo Gościszów" posiada też lonżownik i dwie siodlarnie. 

Stadnina oferuje zajęcia z nauki jazdy prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Treningi dopasowane są do poziomu, więc odnajdą się tutaj zarówno początkujący, jak i jeźdźcy z większym doświadczeniem. 

Ile to kosztuje? Aktualne ceny na Ranczu Gościszów

Cennik jazdy konnej w "Ranczu Gościszów" jest bardzo przystępny i zachęcający. Jeśli szukamy miejsca do nauki jazdy w okolicy Bolesławca lub Lubania, "Ranczo Gościszów" jest idealnym rozwiązaniem. Niewygórowany cennik sprawia, że wypad do Gościszowa z rodziną lub przyjaciółmi nie będzie dużym obciążeniem dla portfela. 
W ofercie znajdziemy pojedyncze lekcje i jazdy, ale zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem są długoterminowe karnety, pozwalające w przystępnej cenie zakupić większą ilość przejazdów. Warto przemyśleć to drugie rozwiązanie, szczególnie, że stadnina koni Ranczo Gościszów w okolicy Bolesławca to miejsce, do którego chce się wracać! Wyprawa samochodem z oddalonej o ok. 70 km Legnicy zajmuje około półtorej godziny. Dojazd z miejscowości Lubań, Bolesławiec, Zgorzelec to, krótka wycieczka możliwa do zrealizowania rowerem, własnym autem lub też komunikacją podmiejską. 


Spraw radość swojej drugiej połówce - zaproś ją na jazdę konną Jazda konna - samo zdrowie! Korzyści jakie odnosimy z jazdy konnej.

Polecane posty

pensjonat dla koni Bolesławiec pensjonat dla koni Legnica pensjonat dla koni Lubań pensjonat dla koni Zgorzelec

Trzymanie konia w pensjonacie - dlaczego warto to robić?

07/11/2021, by Ranczo Gościszów

Czytaj więcej

Jazda konna - najlepszy trening

23/03/2021, by Ranczo Gościszów

Czytaj więcej