Sport i rekreacja

Jazda konna jest coraz częściej wybieranym sportem, ponieważ posiada wiele korzyści zarówno fizycznych jak i psychicznych. Czas w stajni to w pewien sposób terapia i uwolnienie od otaczającego nas świata. Czasem mamy dość elektroniki i uciekamy na wieś do zwierząt, natury i świeżego powietrza. Ruch i przebywaniu na świeżym powietrzu jest bardzo korzystny dla naszego organizmu.

Jazda konna przede wszystkim poprawia postawę naszego ciała. Na koniu musimy ciągle być wyprostowani i cały czas angażować mięśnie całego ciała. Poprawia nam się koordynacja ruchu oraz szybkość reagowania na różne sytuacje. Jazda konna to sport i aktywność, a jeśli aktywność to też spalanie kalorii. A więc jazda konna pomaga nam zrzucić zbędne kilogramy! Dodatkowe prace w stajni takie jak pomoc w sprzątaniu, czy w karmieniu koni jeszcze bardziej nam w tym pomaga. Przy regularnych jazdach wzmacniają nam się mięśnie nóg, brzucha i rąk. Nie musimy dzięki temu chodzić na siłownie.

Jakie są korzyści płynace z jazdy konnej? 

Konie w życiu uczą nas przede wszystkim cierpliwości. Koń to nie maszyna, którą można wyłączyć jednym przyciskiem. Trzeba poznać jego zachowania oraz mieć do niego spokojne podejście. Inaczej nie będzie chciał z nami współpracować. A więc konie uczą nas też odpowiedzialności, a także unikania przemocy.  Konie uczą nas również samodzielnie podejmować decyzje. Zyskujemy większą pewność siebie oraz kontrole nad wyrażaniem własnych emocji.
Siedząc na koniu, musimy stale zachowywać spokój i myśleć o tym co robimy. Musimy być bardzo skupieni i skoncentrowani. Gdy na jeździe jest kilka osób, musimy uważać na innych uczestników lekcji. W terenie musimy wybrać drogę, na której koń nie zrobi sobie krzywdy. Korzyści z jazdy konnej jest naprawdę wiele i trudno je wszystkie wymienić.

Jakie są dyscypliny sportowe związane z końmi?

Za dyscypliny sportowe związane z końmi uznaje się siedem dyscyplin jeździeckich:
Ujeżdżenie 
Skoki przez przeszkody
WKKW, czyli wszechstronny konkurs konia wierzchowego 
Powożenie  
Woltyżerka
Rajdy długodystansowe
Jazda w stylu western


Ranczo Gościszów to również rekreacja


Na Ranczu Gościszów możesz zorganizować piknik, urodziny czy inną ważną dla ciebie imprezę plenerową. Okolica jest cudowna... Jest również dużo miejsca do rodzinnych spacerów i wycieczek. W ofercie rancza jest również możliwość zorganizowania ogniska połączonego z jazdą konną. W stajni znajduje się pomieszczenie socjalne z kuchnią i łazienką, a nawet miejsce na nocleg. Koniecznie wybierz się na Ranczo Gościszów położonego niedaleko Lubania, Bolesławca, Legnicy i Zgorzelca i spędź miło czas w gronie najbliższych.