Hala ujeżdżeniowa

Hala ujeżdżeniowa to ważny element każdego kompleksu rekreacyjnego i jego cenny atut, ponieważ większość stajni hali nie posiada. Ranczo Gościszów posiada świetną hale, która daje nam komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy oraz możliwość treningów podczas złych warunków atmosferycznych.  Powierzchnia naszej hali jest stale nawadniana, równana i poprawiana w razie ubytków. Podłoże jest wykonane z pisaku kwarcowego - jednego z lepszych materiałów do moszczenia hal ujeżdżeniowych. Hala posiada standardowe wymiary, czyli 20 × 60 m - idealne do przeprowadzenia podstawowego treningu. Jest również w pełni oświetlona, co daje możliwość jazdy wcześnie rano lub późnym wieczorem. Często w deszczowe popołudnie robi się ciemniej, więc oświetlenie to na pewno ogromna zaleta hali na Ranczu. 

Jakie treningi jazdy konnej prowadzi się na halach ujeżdżeniowych
Hala to alternatywa dla treningu na zewnątrz. Podczas opadów deszczu, śniegu lub innych, niekorzystnych warunków atmosferycznych, jest możłiwość przeniesienia treningu się na hale. Uchroni ona jeźdźca i konia przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dzięki niej trening nie skończy się w chwili, gdy pogoda się pogorszy. Będziemy mogli dokończyć trening w korzystnych okolicznościach. W stajniach, w których nie ma hali często, trzeba czekać nawet tydzień lub dwa na jazdę przez złe warunki pogodowe. Na Ranczu Gościszów taki problem nie istnieje! Hala przychodzi z pomocą! Na Ranczu trening jazdy konnej odbywa się zawsze i bez względu na złą pogodę.

Ale czy hala nie jest za mała na dobry trening?
Otóż nie, na hali możemy wykonać praktycznie te same treningi, co na ujeżdżalni na zewnątrz. Możemy wykonać zarówno trening na lonży, trening ujeżdżeniowy, a nawet skokowy. Spokojnie możemy też poprowadzić oprowadzanki dla dzieci. Na hali o tych wymiarach można spokojnie przeprowadzić zawody. Ranczo Gościszów wyposażone jest w pełen pakiet przeszkód do treningów skokowych, z których można korzystać w cenie jazd. A więc na hali wykonamy dobry trening bez żadnego problemu i bez względu na warunki pogodowe. Powierzchnia jest bardzo dobra, mamy dach nad głową, komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Ranczo Gościszów to bardzo dobra stajnia wyposażona w idealnie dostosowaną do naszych potrzeb hale. Wystarczy umówić się na jazdę i cieszyć się przyjemnym czasem w siodle. Ranczo ciągle się rozwija i rozbudowuje. Aktualnie powstają nowe boksy.  Zapraszamy na nasze lekcje jazdy konnej z instruktorem w hali ujeżdżeniowej wszystkich, którzy poszukują takich lekcji w okolicach Lubania, Bolesławca, Legnicy i Zgorzelca.